נועה מאור

מקעקעת.


לסטודיו שלי קוראים InkyCap Tattoo Studio

ואחרי שש שנים אני יכולה להעיד שזה שם מאוד לא קליט, ויחד עם זאת זה מעולם לא האט את העסק.

יש לי חולשה לא מוסברת לדברים שיש ביער ולפטריות במיוחד.

לפני שש שנים גיליתי את פטריית הדיואית (Inkycap mushroom) פטריה שמגירה דיו שחור כשהיא בשיא בשלותה, ומהשילוב בין הפטריות האלה לדיו נולד השם.

כן, רק אני יודעת את זה בעולם כנראה.

כן, צריכה להחליף את השם.

אני מקעקעת מ1997 ולקח לי כמעט 20 שנה בתחום להאמין שכבר מגיע לי סטודיו משלי. העסק נולד במהלך שמירת הריון, בו לימדתי בחורה מוכשרת לקעקע ותוך כדי כך הבנתי כמה עצום הידע שצברתי במשך השנים ושיש אנשים שרואים בי סמכות בתחום. במשך הרבה שנים הייתי ״(משהו אמנותי אחר)+ מקעקעת״ ורציתי להיות רק מקעקעת, שלמה בפני עצמה, וזה מסע התפתחות מתמשך, מסתבר, לא מטרה סטאטית.


הכי חשוב לי שידעו שהוא אחר, זה כבר מושך את השאלה הבאה, באיזה אופן? הוא לא מבוסס על בחירה, אלא על יצירה, על בריאה. מי שרוצה לדעת יותר יצטרך להתנסות בחוויה. חשוב לי להדגיש אני לא מוכרת מוצר ולא נותנת שירות. אנחנו עוברים ביחד מסע שמורכב מחוויה אישית מעצימה ובלתי נשכחת, ובסופה מזכרת לכל החיים שנטמעת בנו באופן בלתי נפרד. ולגביי - בחירה מתוך אפשרויות קיימות תמיד נראתה לי מוגבלת ומגבילה, ואפילו מתנשאת ומקוממת. זה תמיד גורם לי לתהות מה יש מעבר לאותן אפשרויו​​ת, והאם אני יכולה ליצור אפשרויות נוספות, חדשות, אחרות, שמתאימות לי, להבדיל מלהתאים את עצמי לקיים. ככה אני עובדת גם בסטודיו, אינני מצפה מכם "לבחור" קעקוע קיים, אלא ליצור אותו ביחד איתי. כל קעקוע נוצר באופן בלעדי עבור האדם שיישא אותו לנצח, ולא יקועקע שוב.


מושג מתוך עולמות התוכן - רפרנס.

תמונה שווה אלף מילים, ורפרנס היא דרך ויזואלית יעילה לתקשר עם המקעקע שלך לגבי סוג הקעקועים שמושכים אותך מבחינת סגנון, מיקום, גודל, נושא, צבעוניות, אווירה וכו. ככל שתביאי רפרנסים יותר מדויקים כך אצליח לעצב עבורך את הקעקוע שלך בצורה יותר מדויקת, מהר יותר. חשוב להבין – לא אעתיק מהרפרנסים שהבאת מפאת כבוד לאומנים המקוריים, אלא אשתמש בהם על מנת להבין מה מושך אותך מבחינה אסתטית ומה את מצפים לקבל אך קשה לך לדמיין ו/או להסביר.


חשוב לי לקדם את הקשר בין קעקועים לריפוי והעצמה נפשית. כן, זה משפט גדול ומחייב ואני עומדת מאחוריו בגב זקוף וידיים פרושות לרווחה. בכוחו של קעקוע לשנות את הדרך בה אנו תופסים את עצמנו וכתוצאה מכך את הדרך בה הסביבה תופסת אותנו, ולהיפך. זה עשוי לשנות חיים. קעקוע היא דרך אילמת אך בולטת, חשופה אבל אינטימית, חיצונית, גנדרנית אך מתחת לעור לנצח - להגיד משהו לעולם, לעצמי. המסר הטמון בקעקוע יכול לשנות חיים.


הצלחה - לאחרונה זכיתי לראות עוד תלמידה מקעקעת את לקוחותיה הראשונים כשמחכה לה תור ארוך מאוד. תחושה של גאווה גדולה לאחר כמעט שנתיים של לימודים מקיפים ומעמיקים ואימונים אינטנסיביים. בראתי מקעקעת נהדרת.


נשיות בעיניי היא משהו עגול שמכיל וכולל הרבה דברים אך גם פתוח לספוג עוד וגם לשחרר, זה לתת מקום, לאפשר, להרגיש בין המילים, לקרוא את הגוף. זה מתבטא בפגישות הייעוץ, בהקשבה לסיפורים שיהפכו להשראה, זה מתבטא בעיצוב שמציע את הזווית שלי על הסיפור, ומתבטא בסשן הקעקוע עצמו בקשר שנוצר בינינו לנצח.


אם הייתי פוגשת את עצמי של לפני חמש שנים הייתי אומרת לה תודה. תודה שהיה לך את האומץ לומר די לעבדות כשכירה, תודה על העקשנות לחלום את כל זה בלילות בלי שינה, בין הנקות.


שני טיפים שעוזרים לי ברגעי משבר

  • מחר יום חדש.

  • זה קורה לחזקים ביותר אז אל תעשי פדיחות. קומי וצאי מזה.

  • לא יסגרו את העולם בגללך, תתקדמי. נו ביג דיל.


בגדול, לסלוח לעצמך על טעויות ולקום, לא לוותר, תמיד להשתפר ביחס לעצמך.


הסטודיו שלי ממוקם בגילון, משגב. הוא נראה כמו בקתה של מכשפה ביער, חבוי בתוך בוסתן עצי פרי, על ראש ההר, עם נוף לים. אני מקיימת פגישות ייעוץ לפני הקעקוע, שכוללות אבחון סוג העור, מיפוי מצב בריאותי, שעת סיפור (זה עלייך☺), סיעור מוחות, סקיצה והדמיה ממוחשבת על הגוף, ניטרול פחדים, חששות ודיסטנס. בואי נעשה קסמים!


נועה מאור 052-2553347

inkycaptattoos